خدمات ما

خدمات پس از فروش
تعمیر درب اتوماتیک
در این مقاله به تعمیر و سرویس درب اتوماتیک که در حال حاضر جزء پرکاربردترین نوع درب ها می باشد و در ساختمان های مختلفی اعم از خانگی ، اداری و صنعای استفاده می شود، می پردازیم. درب اتوماتیک جدا از آسایش راحتی و مزایایی که برای شما فراهم می کند در حفظ امنیت آن مکان نیز موثر بوده لذا نیازمند نگهداری مداوم و با دقت است که در غیر اینصورت درب اتوماتیک خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا می کند. تعمیر درب اتوماتیک کار ساده ای نیست و باید حتما توسط متخصص انجام شود. در ادامه بیشتر با درب اتوماتیک، دلایل خرابی درب اتوماتیک و نحوه تعمیر درب اتوماتیک آشنا می شویم.

درب اتوماتیک چه کاربردهایی دارد؟
درب اتوماتیک اشاره به درب هایی دارد که به وسیله حسگر های چشمی (حساس به حرکت یا نور) یا ریموت (کنترل از راه دور) و با مکانیزم الکترومکانیک و یا هیدرولیک باز و بسته می شوند که با توجه به راحتی و کاربرد بالا در مراکز مختلفی مانند ورودی پارکینگ ها ، فروشگاه ، مراکز تجاری و اداری و همچنین صنعتی استفاده می شوند. درب های اتوماتیک با توجه به محل نصب و نوع کارکردی که برای آن ساخته شده اند، از جنس های مختلفی مثل آهن ، آۀومینیوم ، چوب و یا شیشه و یاترکیبی از متریال ذکر شده ساخته ، و به شکل های مختلف نیز باز و بسته می شوند.

مزایای درب اتوماتیک
درب اتوماتیک مزایای بی شماری دارد که شاید مهم ترین آن ایمنی ، آسایش و راحتی در باز و بسته کردن درب باشد ولی از مزایای دیگر درب اتوماتیک می توان به کاربرد مناسب برای استفاده در فضاهای محدود، قابلیت نصب به شکل های مختلف، قابلیت کنترل از راه دور، افزایش امنیت و سیستم تحرک هوشمند اشاره نمود.

انواع درب اتوماتیک

همانطور که گفته شد، درب های اتوماتیک با توجه به محل استفاده و نوع کارکردی که از آن ها انتظار می رود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه متداول ترین درب های اتوماتیک را بررسی می کنیم؛ ولی قبل از معرفی انواع درب اتوماتیک و نحوه تعمیر درب اتوماتیک باید به این موضوع اشاره داشت که درب های اتوماتیک از هر نوعی که باشند، قطعات مختلفی را با خود حمل می کنند که باید به طور مرتب بررسی شوند تا از خرابی درب های جلوگیری شود.

درب اتوماتیک پارکینگ
درب اتوماتیک کشویی
درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک کرکره ای
درب اتوماتیک سکشنال

مشکل کجاست ؟

دلایل خرابی درب اتوماتیک

همانطور که قبل تر هم گفته شد، تعمیر درب اتوماتیک از هر نوعی هم که باشد به سادگی امکان پذیر نیست، زیرا درب های اتوماتیک تعداد زیادی قطعات مختلف دارند که در صورتی خرابی یا وجود اختلال در هر کدام، درب اتوماتیک به درستی کار نمی کند و نیازمند تعمیرکار درب اتوماتیک می شوید. طبق سابقه تیم مجرب دژ الکترونیک ، درب های اتوماتیک بیشتر به دلایلی که در ادامه ذکر می کنیم نیازمند تعمیر می شوند.

1. خرابی جک درب اتوماتیک

یکی از مهم ترین دلایل خرابی و درست کار نکردن درب های اتوماتیک، خرابی جک های باز و بسته کننده درب است. خرابی جک های درب اتوماتیک، بیش از هر دلیل دیگری می توانند شما را در دردسر بیندازند و نیازمند تعمیر درب اتوماتیک کنند. دقت داشته باشید که در صورتی جک درب اتوماتیک مشکل دارد و می توان عیب درب ها را از جک دانست که درب نه باز شود و نه بسته. بد نیست بدانید که تعمیر جک درب اتوماتیک فقط باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود تا از خرابی دوباره و آسیب زدن به سایر بخش ها جلوگیری شود.

2. اختلال ریموت درب اتوماتیک

دومین مشکل رایج که در خرابی موقت درب های اتوماتیک بسیار شایع است؛ خرابی و اختلال ریموت درب اتوماتیک است که ممکن است دلایل مختلفی مثل تمام شدن باتری ریموت باعث این موضوع باشد. اگر مشکل درب اتوماتیک شما، ریموت باشد به سادگی می توان آن را حل نمود.

3. خرابی فیوز درب اتوماتیک

زمانی که از خراب نبودن ریموت درب اطمینان حاصل نمودید، نوبت به جعبه فیوز درب اتوماتیک می شود که احتمال بعدی خرابی درب مربوط به این قطعه باشد. می توان از طریق گوش کردن صدای فیوز زمانی که ریموت درب را فشار می دهید از خراب یا سالم بودن این قطعه اطمینان حاصل کنید.

4. خرابی چشمی درب

قبل تر گفته شد که اگر درب مشکل باز و بسته شدن داشته باشد، ایراد از جک های بازویی است؛ اما اگر درب فقط بسته نشود چه؟ در صورتی که درب اتوماتیک بدون مشکل باز می شود ولی در زمان بسته شدن درب به مشکل می خورد، باید به سراغ چشمی های درب رفت زیرا این نوع خرابی بیشتر زمانی رخ می دهد که چشمی درب مشکل داشته باشد و شما نیاز به تعمیر درب اتوماتیک پیدا می کنید. توصیه می کنیم برای تاثیر نگرفتن چشمی از نور آفتاب و ایجاد اختلال در کار چشمی درب، چشمی را در جایی که زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار می گیرد نصب نکنید یا حتی المکان از سایه بان استفاده کنید.

5. مشکل در مسیر زنجیر موتور یا ریل درب

مشکل بعدی که در درب های اتوماتیک رخ می دهد و باعث خرابی درب می شود، مشکل در مسیر زنجیر موتور یا ریل درب که به دلایل مختلف ایجاد می شود و رفته رفته با توجه به ابعاد و وزن درب بیشتر نیز می شود. برای این که این مشکل بررسی شود حتما باید از کارشناسان مجرب مثل الوند درب باید کمک بگیرید زیرا در صورت اشتباه و به مرور زمان باعث خرابی های بیشتر در درب می شوید و باید هزینه های بیشتری نیز بپردازید.

6. تنظیم نبودن محدوده حرکت درب

با توجه به این که سنسور های درب با توجه به تنظیماتی که برای محدوده عملکرد و حرکتشان مشخص شده فعالیت می کنند، ممکن است در صورت تنظیم نادرست درب به طور کامل بسته نشود یا بعد از بسته شدن به عقب برود که در این صورت درب دوباره باید تنظیم شود. در صورت رها کردن این مشکل به حال خود، درب اتوماتیک آسیب های بیشتری می بیند و هزینه های بیشتری نیاز برای شما به بار می آورد. «این مورد مربوط به نصب اشتباه درب می باشد و بیشتر در درب های تازه نصب شده دیده می شود.»

7. خرابی در برد اصلی درب اتوماتیک

برد اصلی درب اتوماتیک، مظنون بعدی ما در لیست عوامل خرابی و بروز اختلال در درب است که خیلی کم تر از سایر عوامل باعث خرابی می شود ولی در صورتی خرابی و نیاز به تعمیر یا تعویض مستلزم هزینه نسبتا زیادی بوده و به علاوه فقط در حضور متخصص باید انجام شود. عیب یابی این نوع خرابی نیز برای افراد عادی بسیار سخت است و در صورت اشتباه، هزینه های بیشتری برای تعمیر درب باید کنار گذاشت.

8. اختلال در منبع تغذیه درب اتوماتیک

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث تداخل در کارکرد درب های اتوماتیک می شود؛ اختلال در منبع تغذیه درب اتوماتیک است که عیب یابی آن برای افراد عادی کار سختی است و نمی توان ایراد درب را به صورت قطعی از منبع تغذیه دانست مگر با حضور کارشناس. به هر حال خرابی منبع تغذیه دلایل مختلفی دارد که تعمیر آن نیز هزینه بر است.

9. خرابی موتور درب اتوماتیک

قطعه بعدی که در خرابی درب اتوماتیک تاثیر گذار است، موتور درب اتوماتیک است. موتور وظیفه باز و بسته کردن درب اتوماتیک را دارد و در صورت خرابی این قطعه درب ها باز و یا بسته نمی شوند. خرابی درب اتوماتیک به شکلی که درب های باز یا بسته نشوند، در مورد جک های بازویی نیز صدق می کند که تشخیص این موضوع توسط کارشناس مربوطه انجام می شود.

تعمیر درب اتوماتیک Key724 در اصفهان

حالا که با مشکلات مختلف و متداول درب های اتوماتیک آشنا شدیم بد نیست به این مسئله اشاره کنیم که تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به جنس درب کار حساسی می باشد و نیازمند صرف وقت است. به علاوه درب های شیشه ای از هزینه تعمیر بالایی نیز برخوردار هستند که با توجه به موضوعات گفته شد، توصیه می کنیم به طور منظم درب های اتوماتیک را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی بروز هر گونه خرابی فقط از تعمیرکاران مجاز کمک بگیرید.

البته فرقی ندارد که هدف شما تعمیر درب اتوماتیک کرکره ای باشد یا تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ و یا هر مدل دیگری به هر حال بهترین راه استفاده از خدمات کارشناسان حرفه ای و دارای مجوز مثل تیم متخصص دژ الکترونیک است.

هزینه تعمیر درب اتوماتیک

هزینه تعمیر درب اتوماتیک با توجه به فاکتورهای مختلف محاسبه می شود و نمی توان قیمت دقیقی برای آن مشخص نمود؛ مثلا هزینه تعمیر درب پارکینگ ریموت دار که مشکل آن ریموت خود درب باشد با هزینه تعمیر درب شیشه ای که  برد اصلی آن معیوب است بسیار متفاوت است.

اگر بخواهیم ساده تر بگویم، هزینه تعمیر درب اتوماتیک با توجه به مشکل درب اتوماتیک مشخص می شود و اگر این مشکل به شکلی باشد که نیاز به تعویض قطعات درب باشد، هزینه تعمیر درب اتوماتیک افزایش پیدا می کند. تمام این عوامل و فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت تعمیر درب اتوماتیک را در کنار نوسانات بازار قرار دهید تا هزینه تقریبی را بتوانید حساب کنید.

چگونه درب اتوماتیک را تعمیر کنیم؟

در خیلی از موارد از ما سوال می شود که چگونه درب اتوماتیک را تعمیر کنیم؟ که سوالی بسیار کلی است و به این شکل می توان به آن جواب داد.

«با توجه به این که اگر مشکل درب از زیموت باشد و خودتان بتوانید این مشکل را تشخیص دهید، با عوض کردن باتری ریموت یا حتی عوض کردن خود ریموت می توانید مشکل درب اتوماتیک را حل کنید یا در صورتی که چیزی مانع بسته شدن درب شود با حذف مانع می توانید، اختلال پیش آمده را حل نماید ولی در صورتی که خرابی درب ناشی از قطعات مختلف مثل موتور، برد اصلی، جک های بازویی، زنجیر یا ریل درب، تنظیم نادرست درب و مسائلی از این دست باشد، تنها کاری که شما می توانید برای کمک به تعمیر درب اتوماتیک انجام دهید، تماس با کارشناسان و تعمیر کاران با تجربه است.»

چرا خدمات تعمیر درب اتوماتیک key724 ؟

اگر می خواهید که با بهترین هزینه از خدمات تعمیر تخصصی درب اتوماتیک بهره مند شوید و یا در اصفهان هستید و نیازمند تعمیر فوری درب اتوماتیک هستید، باید از خدمات دژ الکترونیک استفاده کنید. تمام خدماتی که توسط ما ارائه می شود چه تعمیر جک درب پارکینگ و چه تعمیر برد اصلی درب شیشه ای دارای ضمانت می باشد. به علاوه ما بهترین هزینه و بهترین کیفیت در تعمیرات درب های اتوماتیک مثل تعمیر کرکره برقی را به صورت هم زمان به شما ارائه می دهیم.

تعمیر درب اتوماتیک ارزان قیمت

شاید بارها شنیده باشید که هزینه تعمیر درب اتوماتیک با ارزان ترین قیمت و قیمت هایی که برای تعمیر درب ارائه می شود نیز به شدت پایین باشد، ولی آیا هر قیمتی می تواند به معنی خدمات حرفه ای باشد؟ مسلما خیر، زیرا ممکن است این تعمیر درب اتوماتیک ارزان قیمت با حذف فاکتورهای مهمی مثل حذف قطعات با کیفیت امکان پذیر شده باشد، پس به جای ارزان ترین قیمت ممکن، دنبال معقول ترین قیمت ممکن باشید که توسط دژ الکترونیک ارائه می شود.

تعمیر درب اتوماتیک در اصفهان

اگر ساکن شهر اصفهان هستید و نیاز به تعمیر کار درب اتوماتیک دارید، می توانید همین الان از خدمات حرفه ای دژ الکترونیک برای نصب و تعمیر درب اتوماتیک در اصفهان استفاده کنید. برای استفاده از خدمات ما کافی است که با شماره «09132115849» در ارتباط باشید. فرقی نمی کند که شما کجای اصفهان باشید و نیاز به تعمیر یا نصب درب اتوماتیک داشته باشید، فقط کافی است که با ما در تماس باشید.

نصب درب اتوماتیک

یکی از مواردی که در خرابی درب های اتوماتیک شایع است و به آن اشاره هم شد، نصب اشتباه درب اتوماتیک است که مستلزم پرداخت هزینه از سمت شما می باشد، پس برای سرویس و نصب درب اتوماتیک هم از افراد حرفه ای کمک بگیرید که در همان ابتدا نیاز به تعمیرات درب اتوماتیک نداشته باشید.

جمع بندی

درب های اتوماتیک یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات موجود برای افزایش امنیت و تامین آسایش می باشند که شما را از پیاده شدن از ماشین برای باز کردن درب پارکینگ یا درب های زنگ زده ای که به سختی باز می شوند رها می کنند، ولی این درب های با توجه به تعداد قطعاتی که دارند، نیازمند مراقبت و سرویس های منظم می باشند تا تعمیر درب اتوماتیک خیلی کمتر شود. با توجه به هزینه و قیمت درب اتوماتیک توصیه می کنیم فقط از خدمات حرفه ای و سرویس کاران با مجوز استفاده کنید.

CLOSE
CLOSE
194637