متخصصان دوربین مداربسته هوش مصنوعی

عملکرد دوربین مداربسته هوش مصنوعی

عملکرد دوربین مداربسته هوش مصنوعی ، ایده افزودن لایه‌ای از هوش مصنوعی به فناوری دوربین‌های امنیتی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا از تصاویر دوربینهای مدار بسته خود بهره بیشتری ببرند. لایه AI را می توان در نقاط مختلف پشته فناوری – در سطح دوربین، سطح NVR یا در سطح ابری اضافه کرد.

عملکرد دوربین مداربسته هوش مصنوعی

هوش مصنوعی دوربین

برخی از دوربین های تخصصی خاص دارای یک تراشه هوش مصنوعی هستند که به آنها قدرت پردازشی می دهد تا عناصر مختلف عملکرد را بهبود بخشد و آنها را قادر می سازد تا به وظایف مختلفی دست یابند. شمارش افراد، تشخیص محیط (تمایز انسان در مقابل حیوان)، ANPR (تشخیص پلاک شماره).

هوش مصنوعی ضبط

رایج‌ترین سطح هوش مصنوعی «سطح ضبط» است ، یعنی داده‌ها از یک دوربین استاندارد به ضبط‌کننده NVR/DVR ارسال می‌شوند و سپس با لایه‌ای از لایه هوش مصنوعی پردازش می‌شوند ، یعنی داده‌های ویدیوی خام ارائه شده را معنا می‌کنند. این رویکرد در سطح ضبط به این معنی است که می‌توان دوربین‌های مداربسته استاندارد/ قدیمی را به دوربین‌های تقویت‌شده هوش مصنوعی تبدیل کرد.

هوش مصنوعی ابری

اجرای لایه هوش مصنوعی در “ابر” به این معنی است که نرم افزار هوش مصنوعی به صورت مجازی اعمال می شود. مزیت اصلی این کار این است که نیازی به ارتقای سخت افزار نیست و در عوض هوشمندی به زیرساخت سخت افزاری موجود اضافه می شود – از راه دور.

وجود یک لایه هوش مصنوعی در هر سطح x1، هوشمندی کافی را ارائه می‌کند، با این حال افزودن هوش مصنوعی به سطوح x2، سطح بیشتری از دقت را اضافه می‌کند و در سناریوهای حیاتی تجاری توصیه می‌شود.

گزینه های پیاده سازی Edge & Cloud

ما روش‌های پیاده‌سازی x2 متفاوت را برای هوش مصنوعی مبتنی بر «Edge» و «Cloud» مشتریانمان بسته‌بندی کرده‌ایم. به زبان ساده (و اجتناب از اصطلاحات اصطلاحی)، یک راه حل “لبه” راه حلی است که به صورت محلی با استفاده از سخت افزار اجرا می شود، و یک راه حل “ابر” راه حلی است که از راه دور با استفاده از نرم افزار اجرا می شود.

ویژگی های فنی اصلی

فن‌آوری‌های اصلی که همه راه‌حل‌های دوربین مداربسته هوش مصنوعی ما بر اساس آن‌ها هستند، از اجزای زیر ساخته شده‌اند – یک نمای کلی از آنچه ممکن است به شما ارائه می‌دهد:

 • تشخیص حرکت: شناسایی و ارسال هشدارها بر اساس تشخیص حرکت انسان یا وسیله نقلیه. بیشتر بخوانید >
 • تشخیص رها شدن شی: تشخیص اینکه چه زمانی یک شی مشخص رها شده است. برای ایمن سازی فضاهای عمومی و خصوصی مفید است.
 • تشخیص گم شدن شی: تشخیص زمانی که اشیاء خاصی جابجا می شوند. برای ایمن کردن موجودی در خارج و کمک به کنترل موجودی مفید است. بیشتر بخوانید >
 • حفاظت منطقه: تشخیص زمانی که وسیله نقلیه یا انسان وارد و/یا خارج از یک «منطقه» مشخص شده است.
 • تشخیص سرگردانی: تشخیص زمانی که اجسام به یک “منطقه” مشخص حرکت می کنند و برای مدت زمان مشخصی در آن منطقه باقی می مانند.
 • تشخیص غریبه: شناسایی زمانی که فردی در پایگاه داده ثبت نشده است، زمانی که توسط دوربین مشاهده می شود.
 • تشخیص چهره: بر اساس افراد مختلفی که در پایگاه داده «کتابخانه چهره» شکایات GDPR ثبت نام کرده‌اند، هشدارهای مختلفی دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر یک VIP از قبل ثبت نام شده وارد لابی شما شود، می توانید سیستم را طوری تنظیم کنید که به تیم شما اطلاع دهد. بیشتر بخوانید >
 • کنترل دسترسی غیرفعال: هنگامی که فردی که در پایگاه داده ثبت نام کرده است (به عنوان مثال با اتصال به یک سیستم کنترل درب / مانع) دسترسی به یک مکان خاص را فعال کنید. و هنگامی که فردی که اجازه حضور در یک مکان خاص را ندارد (مثلاً یک نظافتچی که در اتاق امن کار می کند) شناسایی می شود، هشدار ایجاد کنید.
 • شمارش افراد / مدیریت افراد: ردیابی و مدیریت افرادی که وارد یا خارج می شوند، تعداد افرادی که وارد مناطق خاصی از ملک شما می شوند، ابزار ساختمان را در طول زمان ردیابی کنید (به عنوان مثال سطوح استفاده از مناطق مختلف ساختمان).
 • ANPR: وسایل نقلیه را از طریق پلاک آنها شناسایی و ثبت کنید. استفاده از پارکینگ را در طول زمان پیگیری کنید.
 • ساختار ویدئو/جستجوی هوشمند: به شما امکان می‌دهد به راحتی اطلاعاتی را بر اساس رویدادها/افراد جستجو کنید، از جمله اینکه سوژه چه چیزی پوشیده است، از جمله رنگ لباس / جنسیت سوژه یا رنگ خودرو و موارد دیگر. بیشتر بخوانید >

برای اطلاع از موجودی انواع دوربینهای مداربسته در فروشگاه KEY724 اینجا کیلیک کنید

راه کارهای دوربین مداربسته هوش مصنوعی

AI CCTV Solutions

Perimeter detection & protection

Anti-social behaviour deterrence

People counting & management

Location management & access control

Car parking management & ANPR

Covid Thermal Screening

Facial Recognition

قبلی
استفاده از هوش مصنوعی برای خانه های هوشمند
بعد
هوش مصنوعی خانه هوشمند را متحول می کند

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید

CLOSE
CLOSE
194637