استفاده از هوش مصنوعی برای خانه های هوشمند

استفاده از هوش مصنوعی برای خانه های هوشمند

خانه های هوشمند دیگر لوکس نیستند.

آنها در حال تبدیل شدن به یک امر طبیعی هستند انتخابی برای افرادی که می خواهند از فضاهای زندگی راحت تر و ایمن تر لذت ببرند.

در سال های اخیر هوش مصنوعی به حضور ثابت و مورد استقبال خانه ها در سراسر جهان تبدیل شده است.

فناوری هوش مصنوعی information architecture (IA)  سطح بیشتری از ایمنی و امنیت را اضافه کرده است و در عین حال به مردم اجازه می دهد از شیوه زندگی دلپذیرتری لذت ببرند.

با توجه به افزایش تقاضا برای خانه های هوشمند، ابزارهای اتوماسیون خانگی اکنون مقرون به صرفه تر هستند و لوازم خانگی هوشمند برای علاقه مندان به فناوری ضروری است.

خانه هوشمند: هوش مصنوعی در خدمت زندگی روزمره
خانه هوشمند: هوش مصنوعی در خدمت زندگی روزمره

هوش مصنوعی برای خانه های امن تر

یکی از محبوب‌ترین کاربردهایی که افراد در طراحی خانه‌ها از هوش مصنوعی پیدا کرده‌اند، قابلیت آن برای بهبود امنیت خانه است.

این فناوری در دستگاه‌های مجهز به ویژگی‌های مختلف از جمله تشخیص چهره و تجزیه و تحلیل تهدید گنجانده شده است. این سیستم می تواند اشیاء و چهره ها را تشخیص دهد و در مورد افرادی که در جلوی در ایستاده اند اعلان ارسال کند. تشخیص چهره به دستگاه های پیشرفته هوش مصنوعی اجازه می دهد تا چهره اعضای خانواده، دوستان و حتی حیوانات خانگی را تشخیص دهند.

زمان زیادی نمی‌گذرد تا دوربین‌های هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی فعالیت‌های محله را زیر نظر بگیرند و تهدیدات احتمالی را بر اساس منطق هوش مصنوعی شناسایی کنند.

علاوه بر این، از هوش مصنوعی برای ایجاد قفل های هوشمند ، کنترل تردد و همچنین آیفون های تصویری که از طریق دستگاه های تلفن همراه فعال می شوند نیز استفاده شده است.

هوش مصنوعی برای خانه های ایمن در برابر حریق

هشدارهای دود مجهز به هوش مصنوعی در حال حاضر در بازار موجود است. مجهز به ویژگی‌های هوشمند، می‌توانند صحبت کنند، هشدار دهند و حتی به تنهایی فکر کنند، همه برای جلوگیری از آتش‌سوزی و نشت مونوکسید کربن. آلارم‌های هوشمند دود از طریق اپلیکیشن‌های تلفن همراه نصب‌شده روی گوشی‌های هوشمند با مالکان ارتباط برقرار می‌کنند.

آن‌ها می‌توانند اعلان‌های مختلفی در مورد سطح باتری، دود، نشت مونوکسید کربن و حتی مکان‌هایی را که ممکن است آتش‌سوزی یا شیوع دود داشته باشند، ارسال کنند.

هوش مصنوعی برای فعالیت های خانگی خودکار

هوش مصنوعی برای تقلید از توانایی های انسان طراحی شده است. این ویژگی را می توان در خانه های هوشمند اعمال کرد تا زندگی ما را بسیار آسان کند.

خانه های هوشمند می توانند :

  • به انسان ها در صرفه جویی در زمان و تلاش و تمرکز روی چیزهایی که برایشان مهم است کمک کنند.
  • هنگامی که دستگاه‌های هوش مصنوعی شما می‌توانند از جاروبرقی رباتیک مراقبت کنند،
  • لباس‌ها را برای شما بشویید و خشک کنند .
  • دمای داخلی را با توجه به ترجیحات افراد حاضر در خانه تنظیم کنید .
  • موسیقی پخش کنید .
  • دمای ماشین را تنظیم کنید .
  • چراغ‌ها را روشن و خاموش کنید .

حال زمان بیشتری برای تمرکز روی چیزهای بزرگتر خواهید داشت .

ال‌جی قبلاً فناوری DeepThinQ 1.0 را توسعه داده است که می‌تواند هر آنچه را که در بالا ذکر کردیم بر اساس تشخیص صدا و تصویر و اتصال ابری انجام دهد. و همینطور سامسونگ و Viaroom Home!

هوش مصنوعی برای آشپزخانه های هوشمند

شپزخانه های هوشمند به مردم کمک می کنند از حوادث ناگوار مربوط به پختن غذا برای مدت طولانی یا ناکافی جلوگیری کنند .

اجاق ها و اجاق های هوشمند دیگر فقط یک مفهوم نیستند. آنها وارد خانه‌های ما شده‌اند و به ما کمک می‌کنند بهتر و سریع‌تر آشپزی کنیم .

اجاق‌ها و اجاق‌های هوشمند اکنون به سیستم‌های هوش مصنوعی مجهز شده‌اند که می‌توانند دمای غذای در حال پخت را ارزیابی کنند و در صورت اثبات بالا بودن آن، آن را پایین بیاورند .

علاوه بر این، برنامه‌ها می‌توانند به کاربران اطلاع دهند که چه زمانی غذا باید از اجاق گاز یا اجاق گاز خارج شود. حتی می تواند فرآیند پیش گرمایش را قبل از اینکه کاربر به خانه بیاید آغاز کند.

هوش مصنوعی برای ذخیره سازی برق

هوش مصنوعی در تولید انرژی پراکنده نقش دارد به این دلیل که سیستم‌های ذخیره‌سازی خودکار انرژی را با منابع انرژی توزیع شده برای ذخیره و استفاده از برق یکپارچه می‌کند .

علاوه بر این، با توجه به قابلیت این فناوری برای ذخیره برق در سیستم های ذخیره انرژی، خانه های هوشمند می توانند حتی در صورت قطع برق از انرژی بهره مند شوند.

به عبارت دیگر، به دلیل ذخیره انرژی که توسط فناوری هوش مصنوعی فعال شده است، خانه‌های هوشمند استقلال از شبکه برق را آسان‌تر می‌کنند و در قبض‌های برق صرفه‌جویی می‌کنند.

هوش مصنوعی و دستیارهای صوتی هوشمند

لکسا، سیری و دستیار گوگل واحدهای مجهز به هوش مصنوعی هستند که برای کنترل سیستم‌های مختلف خانه هوشمند از طریق دستورات صوتی استفاده می‌شوند. واقعیت جالب این است که هر بار که یکی از دستیارهای مجهز به هوش مصنوعی شما اشتباه می کند، از آن درس می گیرد. و تکامل خواهد یافت!

خانه هوشمند: هوش مصنوعی در خدمت زندگی روزمره

دستیار صوتی شما داده های مرتبط با پرس و جو را می گیرد، از خطا یاد می گیرد و سعی می کند پاسخ مطلوبی ارائه دهد.

همه چیز در زمان ذخیره، تجزیه و تحلیل و بهبود می یابد. این به این دلیل است که دستیار صوتی دیجیتال شما به داده ها و یادگیری ماشینی تکیه می کند تا به شما در کنترل ویژگی های خانه هوشمند کمک کند. علاوه بر این، Google Assistant اکنون می‌تواند بیش از یک زبان را در یک زمان بفهمد و صحبت کند، که ثابت شده است که پیشرفت بزرگی برای خانه‌های دوزبانه است.

و آینده به نظر می رسد … احساسی؟! اکنون شرکت ها در تلاش هستند تا راز احساسات را به هوش مصنوعی آموزش دهند. ال‌جی قبلاً شخصیتی شاد را به ربات Clio خود اضافه کرده است، در حالی که سونی سگ‌های Aibo Robotic خود را با شخصیت و احساسات منحصربه‌فرد تقویت خواهد کرد.

قبلی
آموزش کپی کردن ریموت کامه ایتالیا
بعد
عملکرد دوربین مداربسته هوش مصنوعی

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید

CLOSE
CLOSE
194637